wz

Futurama, futurama.xf.cz
Všichni komplet, futurama.xf.cz.
profesor Profesor, futurama.xf.cz.
Trocha zděšení v sebevražedné budce, futurama.xf.cz
Frajer Bender, futurama.xf.cz
Posádka Planet Express, futurama.xf.cz
Planet Express, futurama.xf.cz
“ Bite My Shiny Metal Ass ”

“ Kill all humans”

Bender

Komiks

Futurama Comics

První komiks vyšel v listopadu 2000, Futurama Comics je série komiksů vydaných Bongo Comics spadající pod seriál Futurama. Původně byl publikován pouze v USA, Velké Británii, Německu o něco později spatřila světlo světa i australská verze komiksové série. Kromě toho byly tři vydání zveřejněny v Norsku. V ČR jsme se také dočkali, překladu a to od nakladatelství JOTA. Avšak příběhy jsou stejné ve všech verzích. Komiks se zaměřuje na stejnou dějovou linku jako ve Futuramě, jenže má výhodu v tom, že může události vylíčit trochu jinak a to bez vlivu na seriál nebo obráceně.
Stejně jako televizní seriál, každý komiks (s výjimkou USA, komiks # 20) má titulek v horní části obalu. Některé z britských a australských komiksů mají různé nadpisy na vrchu titulní strany (například, australská verze # 20 mám titulek "A 21st Century Comic Book" na titulní straně, zatímco americká verze nemá v tomto čísle žádný takový titulek). Všechny čísla navíc obsahují kresby od čtenářů a ukázky dalších připravovaných komiksů Bongo nakladatelství.

Bongo Comics Group

V předchozím textu se často psalo o Bongo komiksech, jedná se o nakladatelství, které vzniklo v roce 1993. Zakladatelé jsou: Stevem a Cindy Vance, Bill Morrison a Matt Groening. Bongo Comics Group vydávají komiksy týkající se animovaného seriálu Simpsonovi a Futurama.

Námět

Jak již bylo řečno, námět je téměř stejný jako v seriálu. Děj se odehrává v roce 3000, posádka společnosti Planet Express přepravuje náklady do neobvyklých planet. Stejně tak zažívá dobrodružství na Zemi. Mezi hlavní postavy patří Philip J. Fry, lenoch z 20. století, který byl kriogenicky zmrazen na 1000 let, jednooká kapitánka lodi Turanga Leela, a problémový alkoholický robot Bender. Avšak komiks více než v seriálu využívá podpůrné nebo menší postavy, jako jsou Zapp Brannigan, Cubert Farnsworth, Robot Devil a Inez Wong.

Formát

Každé vydání obsahuje nejméně jeden příběh a má průměrně 27 stran (občas se také objeví krátké příběhy). Nesmí zde chybět ani celá stránka věnovaná futuristické reklamě, podporující produkty jako jsou Brain Slugs. Jedná se o parodii na různé druhy kupónů a reklam, které obvykle najdete v běžných komiksech. K vyjímečným příležitostem nakladatelství vydává pro své fanoušky speciální edice, například na Comic Conu 2000 se představila nová varianta prvního vydání. Na rozdíl od původního červeného pozadí měla tato verze zlaté.
V podobném duchu jako seriálová Futurama, má každé vydání vtipnou hlášku na titulní straně, např. "Vyrobeno v USA! (Vytištěno v Kanadě)". Tyto hlášky se také liší podle toho, kde je komiks prodáván. V každém vydání je samostatný příběh, který trvá v celém čísle (i když Time Bender Trilogy zabrala tři vydání). Standartně je Futurama Comics tištěn o rozměrech 6 ⅝ "x 10 ¼".