wz

Futurama, futurama.xf.cz
Všichni komplet, futurama.xf.cz.
profesor Profesor, futurama.xf.cz.
Trocha zděšení v sebevražedné budce, futurama.xf.cz
Frajer Bender, futurama.xf.cz
Posádka Planet Express, futurama.xf.cz
Planet Express, futurama.xf.cz
“ Bite My Shiny Metal Ass ”

“ Kill all humans”

Bender

Společnost a kultura

Země je líčena jako multikulturní do té míry, že zde žije široké spektrum lidí, robotů a mimozemských bytostí. V některých ohledech je budoucnost zobrazována více společensky vyspělejší než Fryova realita. Nicméně se často objevuje mnoho stejných typů problémů, chyb a předsudků jako v přítomnosti. Roboti tvoří největší "menšinu". Zatímco někteří jsou líčeni jako bohatí členové horní třídy, ale většina z nich jsou druhořadými občany. Většina robotů má své vlastní vědomí, rozhodování a myšlení. Byla jim udělena svoboda a svoboda rozhodování. Nicméně, hlavně v dobách krize, můžou být roboti zbaveni své svobodné vůle. Pokuď se aktivují jejich "vlastenecké obvody", tak jsou přinuceni aby sloužil lidem nebo nastoupili v armádě v době války.
Robo-lidské vztahy (tzv. "robosexual") jsou postihovány, robo-lidské manželství je zpočátku zobrazeno jako nelegální, podobně jako je dodnes tabu okolo homosexuality. Žije zde také velká populace zmutovaných lidi, kteří musí žít podle zákona v kanálech. Zprvu to vypadá, že titi zmutovaní lidé jsou pouze místní legenda a většina veřejnosti je považuje za fiktivní. Toto bylo v pozdějších epizodách objasněno.
Rozmach sebevražedných budek poukazuje na snadnost s jakou člověk může získat licenci k zabíjení. I další aspekty společnosti ve Futuramě ukazují, že lidský není ceněn velmi vysoko. V epizodách "My Three Suns" a "Cyber ​​House Rules " je vidět, že nákup lidského masa pro kulinářské účely není moc velký problém. Navíc, v jednom úvodu se objevuje reklama na lidské slupky. Zapp Branniganova ochota (ne-li přímo touha) obětovat stovky životů (na obou stranách), i v těch bezvýznamných konfliktech může být rovněž příkladem. To vše má odrážet dnešní trend.
Náboženství je stále zobrazováno jako významná součást společnosti. Spojení hlavních náboženských skupin 20. století vyústilo v první společnou církev. Oproti dnešku je Voodoo zcela běžné a vyvinula se i nová náboženství. Mezi náboženské osobnosti patří otec Changstein-El-Gamal, Robot Devil (roboďábel) a další. Několik málo epizod je zaměřených přímo na náboženství, které pokrývají širokou škálu témat, včetně předurčení, modliteb, povahu spasení a náboženského obrácení.
Země má jednotnou vládu v čele s prezidentem Richardem Nixonem (pouze hlava), který je zvolen do funkce ve druhé sérii. Hlavním městem Země je Washington DC, zemská vlajka je podobná designu vlajce Spojených států. Místo padesáti hvězd je zobrazena západní polokoule. Vlastenecké cítění však stále existuje v některých bývalých zemích, jako je ku příkladu Jamajka. Futurama je vždycky situována do USA. Občané země jsou označovány jako "Earthicans" (earth = země) a angličtina je vnímána jako primární jazyk téměř pro každý žijící druh.